Trangascogne II etap 30 lipca 2011

radek

Radek Kowalczyk wystartował do II-go Etapu Regat Trangascogne Mini 6.50 – Francja.

W sobotę 30.07.2011 o godzinie 12:02 PM Radek Kowalczyk wystartował do II-go Etapu Samotniczych Regat Trangascogne tym razem z Ribadeo Hiszpania do Port Bourgenay Francja.

W Jachcie Radka uszkodzony jest autopilot, to już trzeci autopilot, który przestał działać, podczas postoju w Hiszpanii niestety nie udało nam się go wymienić, Radek wykończony mimo to podjął decyzję, że płynie dalej.

Warunki są bardzo ciężkie, wiatr jest od dziobu więc całą drogę do Francji – halsowanie pod wiatr, a biorąc pod uwagę fakt, że auto pilot nie działa, to będzie jedno z większych wyzwań dopłynąć do celu w dobrym czasie,:) oczywiście jak nic nadzwyczajnego nie wydarzy się podczas Regat. Dodatkowo zapowiadane są burze.

Podczas pierwszej części Regat z Francji do Hiszpanii Radek miał kilka przygód, m.in. w nocy zaplątał się w sieci rybackie – musiał nurkować i odplątać jacht aby niczego nie uszkodzić (miecze, stery, balast). Radek po zakończeniu Regat obiecał że opisze przygody jakie miał oraz pokaże zdjęcia.

Link do Trackingu Regat:

http://transgascogne.geovoile.com/2011/

Pozdrawiam:

Tomasz Starmach

Team ocean650.com

Zdjęcia Regaty Transgascogne

Ten wpis opublikowano dnia sobota, 30 Lipiec 2011 o godz. 21:05 w kategorii Regaty w 2011. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.