Radek jednak popłynie? 23 sierpnia 2011

radek

Radek Kowalczyk zdobył pieniądze i popłynie w najtrudniejszych regatach żeglarzy samotników na świecie – Mini Transat 2011.

Po znakomitych kwalifikacjach do imprezy, okazało się, że Kowalczykowi brakuje środków, aby wziąć udział w rejsie. Potrzebne 16 tysięcy euro żeglarz dostanie od jednej ze szczecińskich firm.

- Udało się, wystartuję w Mini Transat 2011 – cieszy się Radek Kowalczyk. – Jesteśmy dosłownie kilka minut po rozmowach z bardzo poważną szczecińską firmą i możemy powiedzieć „tak, płyniemy”.

Przygotowania do regat trwają zazwyczaj dwa lata, w tym czasie trzeba przepłynąć samotnie przynajmniej 2000 mil morskich. Kowalczykowi udało się wypływać ponad 3000 mil przez rok – spełnił minimum, ale brakowało środków na start.

- Dzięki pomocy sponsorów jednak zmierzę się z Atlantykiem – mówi Kowalczyk. – Zostały dwa tygodnie do wyjazdu i już wiemy, że nie przygotujemy łódki tak, jak byśmy chcieli, ale to jest żeglarstwo, to jest wiatr, to jest żywioł, każdy ma szansę.

Szczeciński żeglarz ma ambicję stanąć na podium, chociaż, jak podkreśla na liście startowej jest 84 znakomitych zawodników. – Same żeglarskie sławy, mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy. Tym bardziej cieszy stawka i poziom wyścigu w tym roku – dodaje Kowalczyk.

Jachty typu mini to najmniejsze jednostki oceaniczne na świecie. W regatach Mini Transat żeglarze płyną 4200 mil morskich z Francji do Brazylii bez pomocy, nie mają komputerów i telefonów, walczą z pogodą i brakiem snu. Dlatego zawody są uważane za najtrudniejszy na świecie wyścig żeglarzy samotników.

Radio Szczecin

Link:

http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=1&idx=75879

Link do filmu, zapowiedzi Regat Mini Transat:

http://www.youtube.com/watch?v=70mEDfZD4dE

Pozdrawiam:

Tomasz Starmach

TEAM ocean650.com

Ten wpis opublikowano dnia wtorek, 23 Sierpień 2011 o godz. 21:19 w kategorii Wiadomości. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.